Odessa’dan Köln’e Gülsin Onay Rüzgarı

Değerli piyanistimiz Gülsin Onay, ülkemizin “Kültür Elçisi” olmaya devam ediyor. Hem Türkiye’de, hem yurt dışında konserden konsere koşan sanatçımız, son yılların hızla parlayan orkestralarından Odessa Filarmoni ile Ukrayna ve Almanya’da bir dizi konser veriyor. Bu önemli turnede, dünyaca ünlü piyanistimiz ustalıklı olduğu kadar tutkulu yorumuyla dinleyicilerin gönlünü fethettiği Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu’nu seslendirecek.

Sezon başından beri kıtalararası yoğun bir tempoyla 30’u aşkın konser veren Gülsin Onay, Şubat ayında önce Odessa Filarmoni Orkestrası ile turneye çıkıyor. Sanatçı, 8-9 Şubat’ta Odessa Filarmoni Salonu’nda ve 14 Şubat’ta Almanya’nın önde gelen müzik merkezlerinden Köln Filarmoni Salonu’nda çalacak. Almanya konseri ile ilgili bilgiler burada.

Gülsin Onay, Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu’nu bugüne kadar yüzlerce kez, aralarında Vladimir Ashkenazy gibi şeflerin de bulunduğu seçkin müzisyenlerle seslendirdi. Dünyaca ünlü piyanistimizin yorumu her defasında dinleyiciler ve müzik eleştirmenlerinin coşkusuyla karşılandı ve pek çok müziksever için eser Gülsin Onay’ın yorumuyla özdeşleşti.

Gülsin Onay’a eşlik edecek olan Odessa Filarmoni Orkestrası, özellikle son 10 yıldır Amerikalı şefi Hobart Earle yönetiminde hızla parlamakta; orkestra Moskova’dan Viyana’ya, Londra’dan New York’a müzik eleştirmenlerinin övgülerini topluyor. Piyanist Gülsin Onay, ilk kez 2009 Haziran’ında sezon kapanış konserinde bir araya geldiği bu orkestrayı Rus ekolünün başarılı temsilcilerinden biri olarak göstermiş ve yorumlarından çok etkilendiğini belirtmişti.

Gülsin Onay, Şubat sonunda ise iki haftada altı konser vereceği ABD ve Kanada turnesine çıkacak.

Gülsin Onay’a başarılar diliyor ve daha önce bu blogda yayınlanan Gülsin Onay yazılarını tekrar hatırlatmak istiyoruz: Gülsin Onay’dan Saygun Konçertoları / Gülsin Onay’dan Mozart Piyano Konçertoları / Gülsin Onay, Kadıköy Süreyya’da Bizlere “Kanat Taktı”.

Reklamlar
Bu yazı Klasik Müzik içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s